Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Chrzanowie

 

 


   
  


27.06.2006 Wypadek drogowy w Libiążu droga 933. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono samochód osobowy marki Fiat 126p na drodze z czterema uwięzionymi osobami wewnątrz. W odległości około 100 m znajdował się samochód ciężarowy. Zabezpieczono poszkodowanych oraz przystąpiono do wydostania osób poszkodowanych i przekazano Pogotowiu Ratunkowemu. Odcięto zasilanie akumulatora. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez Policję przystąpiono do usuwania pozostałości wypadkowych. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy Fiat 126p oraz częściowo samochód ciężarowy.


25.06.2006 Wypadek drogowy Węzeł A-4 Grojec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania i zabezpieczono miejsce zdarzenia. Na skrzyżowaniu znajdowały się dwa samochody osobowe: Fiat 125p oraz Fiat Cinquecento. Fiatem 125p podróżowały 3 osoby. Dwie z nich bez obrażeń opuściły pojazd o własnych siłach, jednego poszkodowanego z urazami głowy wydobyło obecne na miejscu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna został odtransportowany do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie przez śmigłowiec. Ratownicy odłączyli w pojazdach zasilanie z akumulatorów oraz dodatkowo w pojeździe Fiat CC dopływ gazu do instalacji LPG.


 25.06.2006 Pożar instalacji elektrycznej w bloku mieszkalnym w Trzebini. Działania zastępów polegały na ugaszeniu palącej się instalacji elektrycznej na klatce schodowej, przewietrzeniu bloku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.


 25.06.2006 Wypadek drogowy w Libiążu droga 933. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania i zabezpieczono miejsce zdarzenia. W rowie znajdował się samochód osobowy VW Golf V. Samochodem podróżowały 3 osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd. Ratownicy odłączyli w pojeździe zasilanie z akumulatora. Pogotowie ratunkowe zaopatrzyło poszkodowanych


 25.06.2006 Pożar garażu w Trzebini. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze garażu wraz z częścią dachu oraz samochodód znajdującym się w środku pomieszczenia. Zastępy podały dwa prądy wody, w natarciu i obronie sąsiedniego garażu. Z sąsiedniego garażu został wyciągnięty samochód marki Fiat Seicento. Ratownicy po ugaszeniu pożaru, usunęli spalony samochód z garażu i przystąpili do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu.


 22.06.2006 Pożar młodnika w Czyżowce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania i stwierdzono, pożar w młodniku sosnowym (plantacji choinkowej) 10-cio letniej, pod wysokim napięciem. Ratownicy przy użyciu jednego prądu wody ugasili pożar.


 19.06.2006 Pożar samochodu w Chrzanowie Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęty jest samochód osobowy Ford Ka. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu i drugi prąd w obronie na sąsiadujące pojazdy. Po opanowaniu pożaru odsunięto samochody sąsiadujące  z parkingu. Spaleniu uległo całe wnętrze samochodu Ford KA oraz opaleniu uległy samochody osobowe: Deawoo Matiz i Nissan Almera.


17.06.2006 Pożar w mieszkaniu w Chrzanowie Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że wskutek wyładowań atmosferycznych nastąpiło uderzenie pioruna w radiową antenę internetową uszkadzając komputer. Zastęp sprawdził pomieszczenia i je przewietrzył.


 15.06.2006 Pożar samochodu w Libiążu. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęty jest samochód osobowy marki BMW. Ratownicy odłączyli dopływ prądu od akumulatora oraz przy użyciu jednego prądu wody ugasili palące się wnętrze samochodu.


11.06.2006 Pożar samochodu na autostradzie A-4 371 km. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wydobywający się dym z komory silnika samochodu. Odłączono zasilanie z akumulatora, podano jeden prąd wody. W wyniku pożaru spaleniu uległy przewody elektryczne oraz częściowo komora silnika


09.06.2006 Wypadek samochodowy w Brodłach droga nr 780.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania , stwierdzono że samochód osobowy marki Polonez znajduje się w rowie. Zastęp z OSP Czułówek wraz z obecnym na miejscu Pogotowiem Ratunkowym wydobyli z wnętrza pojazdu kierowcę i pasażerkę. Na miejsce zdarzenia przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do Szpitala w Krakowie. Kierowca z lżejszymi obrażeniami odwieziony został karetką do Szpitala w Chrzanowie. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Chrzanów przejął dowodzenie od OSP Czułówek. Działania zastępu z JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.


04.06.206  w Chrzanowie doszło do pożaru mieszkania. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono zadymienie na klatce schodowej oraz w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. W pomieszczeniu znajdowała się przygaszona poduszka, która została wyniesiona na zewnątrz budynku. Mieszkanie oraz klatkę schodową przewietrzono. W mieszkaniu znajdowały się trzy osoby, jedną osobę zabrało Pogotowie Ratunkowe do Szpitala.


03.06.2006 Wypadek w Płazie. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono, że na poboczu znajduje się samochód Renault Laguna dociśnięty do drzewa przez samochód VW Golf W samochodzie VW Golf znajdował się kierowca. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyto poszkodowanego i przekazano służbie medyczne. W obydwu samochodach odcięto dopływ prądu do akumulatorów.


03.06.2006 Wypadek na autostradzie A-4 (373 km). Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono samochód ciężarowy z naczepą znajdujący się w rowie. Z pojazdu wydobyto kierowcę. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas wyciągania samochodu z rowu, doszło do wycieku paliwa ze zbiornika. Wyciek zneutralizowano sorbentem.


03.06.2006 w Trzebini doszło do pożaru mieszkania na 4 piętrze w bloku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono zadymienie klatki schodowej i wydobywający się dym z mieszkania. Odłączono dopływ prądu i gazu do mieszkania, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń mieszkania. Mieszkanie było silnie zadymione, nie zachodziło spalanie płomieniowe. Po oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania stwierdzono że nie ma potrzeby podawania środków gaśniczych pożar ze względu na brak dostępu tlenu z zewnątrz ugasił się samoistnie. Z mieszkania ewakuowano 23 letniego, który pomimo prowadzonej reanimacji zmarł.  W działaniach brały udział 4 zastępy PSP: GBA, GCBA, SH, SLOp.


29.05.2006 Wypadek drogowy w Babicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania i stwierdzono, iż samochód osobowy Ford Escort wskutek zderzenia z Oplem Corsa wpadł do rowu i uderzył w betonowy mostek. Kierowcy opuścili samochody o własnych siłach przed przybyciem zastępów PSP. Obydwa pojazdy były wyposażone i instalacje LPG, zakręcono zawory na butlach i odcięto zasilanie akumulatorów. Przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe zabrało do Szpitala kierowcę Forda.


29.05.2006 Chrzanów - wydobycie zwłok. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na daszku wiatrołapu przy budynku wielorodzinnym znajdują się zwłoki kobiety. Na wskutek uderzenia ciała została wyrwana konstrukcja wiatrołapu (drewniane panele). Po wykonaniu czynności przez Policję i Prokuratora, zastęp usunął wystające elementy wiatrołapu i zdjął zwłoki kobiety z daszku.


27.05.2006 zastęp GBA z łodzią Quicksilver 500 SF zadysponowany został po otrzymaniu informacji z Policji do pomocy w wydobyciu zwłok mężczyzny z rzeki Wisły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zwłoki ludzkie zahaczone są o liny promu przeprawy w Podłężu. Ratownicy przy użyciu łodzi Quicksilver 500 SF oraz bosaka doholowali zwłoki i wyciągnęli na brzeg przekazując je Policji oraz przybyłym na miejsce prokuratorowi i lekarzowi medycyny sądowej. Przyczyny śmierci mężczyzny bada prokuratura.


26.05.2006 trzy zastępy JRG Chrzanów zostały zadysponowane do wypadku drogowego na autostradzie A-4 (375 km). Samochód osobowy Citroen zjechał  z nieustalonych przyczyn do przydrożnego rowu. Na miejscu śmierć poniósł pasażer samochodu, a kierowca został przewieziony do szpitala.


15.05.2006 Babice droga nr 780. Wypadek drogowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono ciągnik Ursus C 360 stojący w poprzek drogi wojewódzkiej 780, w odległości około 5 m od ciągnika stał samochód ciężarowy MAN z obu pojazdów wyciekał olej napędowy. Ratownicy odłączyli zasilanie akumulatora w ciągniku rolniczym , rozwinięto linię gaśniczą celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia. W momencie dojazdu zastępów PSP poszkodowany kierowca ciągnika rolniczego  był opatrywany przez lekarza Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zaczopowali zbiornik paliwa w samochodzie MAN, a plamy oleju silnikowego i napędowego usunięto środkiem DAMOLIN. Kierowanie ruchem na zwężonym odcinku drogi prowadziła Policja Chrzanów.


14.05.2006 autostrada A-4. Pożar samochodu osobowego. Samochód wyposażony był w instalacje gazową. Ratownicy ugasili pożar, zakręcili główny zawór gazu na butli, a następnie odłączyli zasilanie z akumulatora. Spaleniu uległa komora silnika. Na miejscu obecny był patrol Policji oraz służby obsługi autostrady.


14.05.2006  autostrada A-4. Wypadek samochodu Żuk oraz ciągnika siodłowego Renault Magnum z naczepą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, na pasie awaryjnym autostrady stał rozbity samochód dostawczy Żuk. Ciągnik siodłowy z naczepą znajdował się poza autostradą na nasypie. Kierowca tira (obywatel Węgier) opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł obrażeń. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili samochód dostawczy oraz teren wokoło, ale kierowcy samochodu dostawczego nie odnaleźli. W trakcie prowadzonych działań na miejsce przyjechał kierowca Żuka, który oświadczył, że wskutek uszkodzenia opony w/w samochodzie zatrzymał się na pasie awaryjnym. Na miejscu obecne był służby: Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Służby Obsługi Autostrady. Ruch na autostradzie w kierunku Katowic odbywał się jednym pasem. Ratownicy sprawdzili w/w pojazdy i odłączyli zasilanie akumulatorów. Na tym działania zastępów zakończono, miejsce zdarzenia protokołem przekazano Służbie obsługi Autostrady. Policja ustala przyczyny i okoliczności powstania zdarzenia.


13.05.2006 autostrada A-4. Wypadek samochodu Citroen C-15. Na miejscu zdarzenia obecne było Pogotowie Ratunkowe które udzielało poszkodowanym pomocy. Zastęp zabezpieczył miejsce zdarzenia, odciął zasilanie akumulatora. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez Policję, usunięto pozostałości powypadkowe. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Citroen.


28.04.2006 w Trzebini przy ul. Grunwaldzkiej doszło do pożaru piwnicy. Zastępy PSP podały na palące się materiały 1 prąd wody. Po dogaszeniu przystąpiono do przewietrzania i oddymiania piwnicy. Spaleniu uległo: częściowo drzwi szafy, opaleniu uległa instalacja elektryczna oraz drewniane części konstrukcji regału.


27.04.2006 w Płazie droga 781 samochód ciężarowy marki Volvo 420 z naczepą przewrócił się w pobliżu potoku Płazianka. Kierowca ciężarówki został zabrany do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Podczas rozpoznania stwierdzono że jeden z przewożonych na naczepie kontenerów jest pusty a w drugim znajduje się 20 ton Chromalu /zasadowy siarczan chromu/ wykorzystywany do garbowana skór. Ratownicy odłączyli akumulatory samochodu, a następnie przepompowano substancję.


23.04.2006 w Trzebini – Sierszy wybuchł pożar młodnika sosnowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie. Stwierdzono pożar w kilku miejscach. Zastępy podały cztery prądy wody na palący się las. Wspólnie z leśniczym ustalono, że spalił się jeden hektar młodnika sosnowego dziesięcioletniego. W działaniach brały udział jednostki OSP Myślachowice, Psary, Balin, Luszowice i Siersza.


06.04.2006 w Chrzanowie przy ul. Pogorskiej  doszło do wypadku drogowego samochodów osobowych Volkswagen Golf II oraz Toyota Corolla.


29.03.2006 w Chrzanowie na 371,4 km autostrady A-4, między innymi na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych (bardzo silna mgła, opady deszczu) ciągnik siodłowy Man z naczepą zablokował całkowicie nitkę kierunku Katowice stając prostopadle do osi jezdni. Na w/w naczepę wpadły dwa samochody osobowe marki Peugot i Seat. Kierowca Peugota poniósł śmierć na miejscu. W wyniku kolejnych zderzeń pojazdów marki Toyota Yaris, Lublina i Toyoty Corolli ranne zostały jeszcze dwie osoby.


16.03.2006 na 374 km autostrady A-4 w rejonie Piły Kościeleckiej doszło do wypadku samochodu Fiat Ducato, którym podróżowało ośmiu obywateli Ukrainy. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy 4 rannym osobom, które następnie przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala powiatowego w Chrzanowie.


14.02.2006 w Bolęcinie, w czasie przygotowywania do pracy urządzenia zasypowego na terenie zakładu przeróbki kamienia w koszu zasypowym wypełnionym ok. 20 tonami kamienia przysypany został pracownik zakładu. Przybyli na miejsce ratownicy zabezpieczali przytomnego mężczyznę przed utratą ciepła oraz linkami ratowniczymi przed dalszym osuwaniem się, równocześnie podając mu tlen medyczny 100%. Z powodu dużej ilości kamienia w silosie oraz osuwania się go na poszkodowanego, podjęto decyzje o wycięciu otworów w ścianach bocznych kosza, co ułatwiło odkopywanie i wydobycie mężczyzny. Działania prowadziło 5 zastępów JRG – 13 ratowników.


03.04.2006 w Chrzanowie przy ul. Broniewskigo doszło do pożaru mieszkania w bloku. Działania PSP polegały na ugaszeniu płonącego mieszkania, ewakuacji lokatorów oraz oddymieniu pomieszczeń. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP.


06.01.2006 w Alwerni przy ul. Mickiewicza wybuchł pożar Motelu. Płomieniami objęta została część holu na piętrze i 1/4 dachu. Parter, piętro i dach były w całości konstrukcją drewnianą, co spowodowało szybkie rozprzestrzenianie się pożaru i w efekcie zawalenie konstrukcji dachu. Na miejsce ściągnięto siły i środki w ilości 5-ciu zastępów KP PSP Chrzanów, dwie cysterny GCBM 18/8 z sąsiednich powiatów: krakowskiego i oświęcimskiego oraz 17-cie zastępów OSP z terenu powiatu chrzanowskiego. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 87 ratowników, użyto 8 prądów wody w natarciu, w tym 2 z podnośników hydraulicznych SH-42 i SH-18. Po trwającej blisko 7 godzin akcji uratowano mienie o wartości ok. 300 tys. zł., a straty oszacowano na ok. 200 tys. zł.


28.01.2006 zastęp ratownictwa technicznego SRt z JRG zadysponowany został do działań ratowniczych na terenie zawalonej hali MTK w Chorzowie przy ul. Bytomskiej.


30.01.2006 w Trzebini przy drodze krajowej nr 79 (ul. Długa) z przyczyn nieustalonych doszło do pożaru dachu budynku restauracji Swojskie Jadło. Dzięki szybkiemu zauważeniu ognia i sprawnej akcji gaśniczej, biorące w niej udział zastępy PSP (6 zastępów, w tym jeden z KW PSP Kraków) i OSP z KSRG (3 zastępy)- łącznie 25 ratowników uratowało budynek wraz z wyposażeniem o łącznej wartości ok. 70 tys. zł. Straty wywołane pożarem oszacowano na ok. 30 tys. zł.


20.12.2005 w Chrzanowie na ulicy Powstańców Styczniowych na skutek niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych (gwałtowne opady śniegu, bardzo śliska nawierzchnia) doszło do wypadku samochodowego z udziałem samochodu asenizacyjnego marki Jelcz oraz Fiata 126p. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały ranne, a jedna pomimo prowadzonej reanimacji przez ratowników PSP i zespół Pogotowia Ratunkowego poniosła śmierć.


 09.12.2005 w Babicach przy ul. Skłodowskiej-Curie doszło do powstania pożaru poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność przewodów kominowych. Działania ratownicze przez blisko 3 godziny prowadziły 2 zastępy JRG, 3 zastępy OSP z KSRG oraz 1 zastęp OSP spoza KSRG. Straty pożarowe wyniosły blisko 80 tys. zł, a wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys.


 13.11.2005 w Alwerni ul. Kasztanowa najprawdopodobniej na skutek podpalenia doszło do powstania pożaru stodoły. Działania ratownicze polegające głównie na obronie sąsiedniego drewnianego budynku mieszkalnego (w momencie dojazdu zastępów cała stodoła objęta była ogniem), prowadziło 5 zastępów straży pożarnej w tym 2 zastępy JRG oraz 3 zastępy OSP z terenu gminy Alwernia. Skuteczne działania ratownicze pozwoliły na uratowanie całego budynku mieszkalnego wraz z wyposażeniem


16.10.2005 w Jankowicach na drodze nr 781 najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości doszło do wypadku samochodu osobowego Ford Mondeo. W wyniku wypadku 5 osób odniosło obrażenia w tym 2 osoby poniosły śmierć. W działaniach ratowniczych polegających m.in. na uwalnianiu ofiar wypadku uczestniczyło 5 zastępy PSP.


05.11.2005 na drodze nr 791 doszło do wypadku samochodu osobowego Ford Escort, którym poruszało się pięć 18-letnich uczennic Liceum w Chrzanowie. Działania przybyłych zastępów JRG polegały m.in. na uwolnieniu jednej z zakleszczonych ofiar wypadku, oświetleniu terenu akcji oraz neutralizacji powstałej w wyniku wypadku plamy oleju.


19.08.2005 w Libiążu przy ul. Krasickiego doszło na skutek niezachowania reżimów budowlanych do zwalenia się ściany nośnej budynku jednorodzinnego podczas prowadzenia prac remontowych przez firmę budowlaną. Działania przybyłych na miejsce 5 zastępów straży pożarnej polegały m.in. na udzieleniu pomocy lekarskiej jednemu z poszkodowanych (drugiego poszkodowanego zaopatrzyło medycznie przybyłe Pogotowie Ratunkowe), określeniu zagrożonej strefy, zabezpieczeniu terenu akcji, ewakuacji mieszkańców oraz pomocy przy odgruzowywaniu.


17.08.2005 w Alwerni na ul. Krasickiego doszło do wpadnięcia do rowu samochodu ciężarowego przewożącego 20300 kg 78% kwasu fosforowego. Działania ratownicze polegające m.in. na przepompowaniu kwasu do zastępczych pojemników prowadziło przez ponad 9 godzin 6 zastępów (5 zastępów JRG i 1 Zastęp ZSP Sp. z o.o. w Trzebini). W działaniach ratowniczych uczestniczyły również oprócz Policji służby Zakładów
Chemicznych Alwernia. Prowadzona akcja ratownicza zapobiegła przedostaniu się kwasu do środowiska.


05.04.2005 w Gromcu na skutek umyślnego podpalenia doszło do powstania pożaru blisko 42 ha poszycia leśnego, traw i trzcin. Działania ratowniczo-gaśnicze trwające 5,5 godz. prowadziło 9 zastępów straży pożarnej. Akcja ratowniczo-gaśnicza prowadzona w bardzo trudnych warunkach pozwoliła uratować mienie blisko miliona zł.


21.03.2005 w Wygiełzowie na drodze wojewódzkiej nr 780 doszło do wypadku 2 samochodów osobowych – Renault Clio i VW Golf. W wyniku zderzenia 2 osoby odniosły obrażenia, a jedna (kierowca z jednego z pojazdów) poniosła śmierć. Działania ratownicze polegające m.in. na wydobyciu ofiar wypadku prowadziły 3 zastępy JRG.


13.02.2005 w Żarkach, ul. Reymonta doszło do powstania pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W działaniach ratowniczych udział brały 5 zastępów JRG, 2 zastępy OSP oraz inne służby. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wypadnięcie żaru z pieca węglowego. W wyniku pożaru śmierć poniósł 89-letni właściciel budynku, a straty szacunkowe wyniosły 40 tys. zł. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 250 tys. zł.


08.03.2005 w Żarkach, ul. Struga doszło w nocy do powstania pożaru dachu budynku mieszkalnego. Powierzchnia pożaru wyniosła 120 m2 a kubatura 240 m3. Straty pożarowe wyniosły 30 tys. zł, a wartość uratowanego mienia 100 tys. Działania ratowniczo-gaśnicze przez ponad 3 godziny prowadziły 3 zastępy JRG oraz 2 zastępy OSP. W trakcie pożaru 1 osoba odniosła obrażenia, osobie tej (mieszkaniec budynku) pomocy udzielili ratownicy JRG.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie
 32-500 Chrzanów, ul. Ks. Skorupki 3
email:
kppspchrzanow@straz.krakow.pl
tel. 0-32 623 30 81, fax. 0-32 625 89 21

 opiekun strony: Piotr Pawelczyk & Wojciech Rapka

Copyright © 2006 KP PSP Chrzanów